Що розвиває конструктор Лего

Що розвиває конструктор Лего
На конструкторах Lego виросло не одне покоління фанатів, а історія компанії почалася майже 90 років тому. Збирати конструктори люблять діти різного віку і навіть деякі дорослі. Це не звичайна іграшка, Lego – відмінний інструмент для розвитку дитини.

Розвиваючі конструктори Lego

Збираючи набори Lego, дитина вчиться конструюванню і розвиває безліч важливих навичок, серед яких:
 1. Моторика і координація рухів. Невеликі елементи-пазли необхідно з’єднувати, докладаючи певних зусиль, при цьому дитина намагається виконувати роботу з більшою ретельністю і точністю.
 2. Дрібна моторика безпосередньо впливає на розвиток мови. Це пов’язано з тим, що ділянки мозку, відповідальні за моторику і мову, знаходяться поруч. Також навик мови розвивається в процесі побудови конструктора: ви весь час спілкуєтеся з дитиною, вчите назви предметів, форми і кольори, проговорюєте свої дії.
 3. Тренуєте логічне і абстрактне мислення. Дитина буде усвідомлено збирати щось конкретне, а для цього потрібно уявити кінцевий результат своєї роботи і логічно вибудувати алгоритм конструкції. Також дитина вчиться користуватися інструкцією і керуватися запропонованим алгоритмом
 4. Покращує увагу, концентрацію і посидючість. Щоб зібрати будь-який конструктор Lego, потрібно бути наполегливим, не боятися невдач, помічати свої помилки і виправляти їх. На збірку конструкції з дрібних деталей зазвичай йде не один вечір, але бажання добитися результату і насолодитися готовою роботою мотивує терпляче продовжувати збірку. Користь конструктора особливо оцінять батьки гіперактивних дітей – ця гра відверне їх від нескінченного руху і заспокоїть.
 5. Lego стимулює творчість. Особливість конструкторів Lego в тому, що можна не слідувати інструкції, перемішувати набори між собою і створювати щось унікальне за своїм задумом. Для цього малюк повинен застосовувати весь свій творчий потенціал, підбираючи кольори, деталі і придумуючи оригінальні способи їх поєднання.
 6. Математичний інтелект. Дитина починає розбиратися в пропорціях, підраховує кількість необхідних деталей, освоює основи геометрії. Це сприяє майбутньому процвітанню в шкільних предметах.
 7. Дає базове поняття фізики. Стійкість конструкції, баланс, механічний рух – все це малюк повинен враховувати при складанні. Необхідні знання формуються інтуїтивно, методом проб і помилок.
Це самі основні навички, які можна розвинути за допомогою Lego, але далеко не всі.

Що ще можна розвинути за допомогою Lego?

В сучасних дитячих садках все частіше з’являються конструктори Lego і крім очевидних корисних властивостей конструктора є  менш очевидні. Наприклад, коли кілька дітей створюють щось з Lego, вони розвивають комунікативні навички, вчаться спільно виконувати спільне завдання і ефективно домовлятися під час гри.

Чим Lego подобається дітям?

Діти люблять будувати щось з піску, снігу, диванних подушок, збирають з кубиків, у багатьох дитячих заняттях є елементи конструювання. Тому їх так захоплюють конструктори Lego, а ще:
 •      яскраві і барвисті кольори деталей;
 •      можна робити різні моделі з одного набору деталей;
 •      є моделі для збірки тематичних локацій, транспорту і механізмів;
 •      деталі легко поєднати, але вони тримаються дуже надійно;
 •      є набори зі стандартними дрібними деталями, а є з більшими – спеціально для найменших
До того ж набори роблять за всіма нормами безпеки: у виробництві немає токсичних речовин, кожен предмет з набору проходить ретельні дослідження.

Як вибрати відповідний конструктор?

Орієнтуйтеся на маркування моделі конструктора: на лицьовій частині коробки завжди вказують мінімальний вік. Для дітей у Lego існує дві лінійки товарів: Duplo (до 5 років) і Juniors (до 12-ти років). Lego випускає і більш «дорослі» набори, розраховані на вік від 9-ти років і старше, в залежності від навичок.

Збирайте з користю

Починайте створювати від простого до складного. В процесі, вивчайте з дитиною назви деталей, їх форми і кольору. Сортуйте деталі, виділяючи загальні ознаки: розміри, форму, колір. Намагайтеся розвивати дотик у дитини, пропонуючи знаходити йому потрібні деталі на дотик. Все це допоможе розвинути у вашої дитини корисні навички в процесі веселого і захоплюючого процесу складання конструкторів.
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.