Чи потрібен дитині дитячий садок, думка психологів

Чи потрібен дитині дитячий садок, думка психологів
Протягом останнього року багато батьків задумалися:  а чи потрібен взагалі дитсадок? Яка його роль у розвитку дітей? Виявилося, що люди можуть працювати віддалено, паралельно наглядаючи за дітьми або зовсім сидіти в декреті до школи. Спокуса проміняти офіс і ясла на затишок і домашній одяг досить велика, але що скажуть про це психологи?

 Дитячий садок і його роль в житті малюка

Традиційна дошкільна освіта формує важливі для людини навички і прищеплює корисні звички:
  •            комунікативні здібності і соціалізацію;
  •            повноцінне формування особистості, яке забезпечать кваліфіковані педагог;
  •            вміння розуміти і задовольняти свої потребами, прислухатися до себе;
  •            дотримуватись розпорядку дня, дисципліни і здорових звичок;
  •            можливість відволіктися від гаджетів і телевізора, гратися з дітьми в реальній дійсності.
Головні функції дитячого садка: допомогти батькам виростити гармонійно розвинену людину і розвантажити маму, надавши їй час для власної реалізації та роботу.

   Що кажуть психологи?

Як і з переважної кількості інших питань, психологи розділилися на два табори: одні кажуть, що немає необхідності в соціалізації дітей цього віку, інші вважають, що в дитинстві кожна людина повинна гратися з однолітками та розвиватися в колективі. Якщо мама або тато виступають проти дошкільних установ, то швидше за все, вони мають не найвдаліший досвід власного дитинства. Недоліком більшості дитячих установ є великі групи, в яких неможливо приділити багато уваги кожній дитині. Це стосується і навчання, і самопочуття: якщо дитині жарко, але вона не змогла про це сказати, то вихователь може не помітити, що з дитини потрібно зняти зайвий одяг. Щоб уникнути подібних проблем, досить уважніше підійти до вибору і шукати дитсадки, в яких формують невеликі групи дітей. Якщо мама знає і враховує всі особливості свого малюка в процесі формування плану навчання, то в умовах великої групи дитсадка такий підхід здається неможливим. На щастя, з’являється все більше приватних дитсадків з міні-групами, де вихователі уважно ставляться до особистості кожної дитини. В дитсадках працюють справжні професіонали, кожен з яких – справжній експерт з питань дитячої психології. Досвідчені кадри допомагають дітям адаптуватися, соціалізуватися й отримати якісну дошкільну освіту. Далеко не кожен батько здатний настільки ж  якісно надати  дошкільну освіту малюкові. Дитсадок впливає на індивідуалізацію особистості: товариська дитина не боїться привернути  до себе увагу, розвиває лідерські якості. Хоча до цих пір в деяких закладах практикується підхід “всі, як один”, коли дітей навчають поводитися однаково і не виділятися, ці установки відходять у минуле.

   То ж чи варто записувати дитину до дитячого садка?

Перш за все, орієнтуйтеся на власні відчуття. Якщо ви хочете записати малюка, але бачите, що він ще не готовий, то відкладіть цю затію ненадовго. Садок повинен міняти життя малюка на краще, допомагати йому спілкуватися і гратися з іншими дітьми, щодня дізнаватися нове , весело проводити час. Без сумніву, в садочку дитину чекає насичена програма, нові приятелі, свята й заходи, а це дарує нові емоції, досвід і розширює кругозір. Ми в цьому бачимо більше переваг, аніж недоліків. Перед тим, як оформити дитину в садочок, батькам потрібно дізнатися більше про адаптацію та соціалізацію дітей, підготувати малюку комфортні умови в новому середовищі. Важливу роль в адаптації відіграють правильне знайомство з садочком, вихователями, поступове занурення дитини в цю атмосферу. Батьки мають продумати кожну дрібницю від одягу до іграшок, щоб малюк відчував себе комфортно. Шукайте установи з невеликими групами, в них діти отримають більше уваги. Для формування якісних знань педагоги повинні знаходити персональний підхід до кожного.  
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.