Кращі види спорту для дошкільнят

Кращі види спорту для дошкільнят
При виборі спортивних секцій для дітей легко розгубитися: постійно відкриваються нові гуртки, якісь заняття стають більш популярними, якісь забуваються на довгі роки. Деякі батьки задаються питанням, чи варто включати в підготовку до школи спорт, чи не занадто малий ще дитина для спорту. Ігнорувати активні спортивні заняття не можна, адже сьогодні діти все частіше зустрічаються з проблемами зі здоров’ям вже до десяти років, переважно через неправильний спосіб життя. Захоплення спортом допоможе знизити ризик появи зайвої ваги, діабету і навіть депресії. Давайте розглянемо популярні види спортивних занять для дітей та обговоримо їх плюси і мінуси.

Як вибирати секцію

Більшість батьків вибирають вид спорту, відштовхуючись від віку малюка і власних уподобань. З одного боку, це зрозуміло: батько краще знає, чого очікувати від конкретного спорту, який спорт більш практичний і краще вписується в ваш спосіб життя. Наприклад, тренування з плавання погано підходять довговолосих дівчаткам, тому що взимку високий ризик вийти після занять з вологою головою і захворіти. Інші секції можуть не підійти по розташуванню, адже мало хто погодиться витрачати багато часу на дорогу до позакласних гуртків. Але якщо ви хочете, щоб дитина отримувала задоволення від занять і не відмовився йти на чергове тренування через пару місяців – дуже важливо підбирати вид спорту разом з малюком, враховуючи, в першу чергу, його інтереси. Перш ніж робити вибір, перевірте чи підходить він вашій дитині за темпераментом:
  1. Дітям-сангвінікам потрібен той спорт, в якому вони зможуть розкрити свої лідерські якості. Таким діткам важливо прагнути до перемоги, отримувати нагороди, різні заохочення і похвалу.
  2. Емоційного дитині-холерикові потрібно вихлюпувати свою енергію і працювати в команді. Таким дітям подобаються дисципліни, де присутня циклічність – веслування, біг, плавання.
  3. Дітям з переважаючим флегматичним темпераментом більше підходять дисципліни, в яких є багато повторень. Краще не вибирати для них фізичні заняття, де вирішальну роль відіграють швидкість і реакція.
  4. Дитині-меланхолікові потрібно вибирати не стільки вид спорту, скільки тренера. Занадто жорсткий тренер і сувора дисципліна не допомагають таким дітям вдосконалюватися, а тільки відштовхують від занять.
В інтернеті можна знайти навіть спеціальні онлайн-опитування, які допоможуть визначити ідеально підходить секцію. У подібних тестах враховуються не тільки вік і стать малюка, але і його риси характеру, що допоможе знайти дисципліну, в якій малюк зможе себе по-справжньому проявити. Головне не ставити занадто обнадійливі мети для свого малюка. Діти не повинні відчувати тиск з вашого боку, займаючись спортом, і мали можливість змінити рід діяльності, якщо їм це не подобається. Професійних спортсменів – одиниці, і потрібно бути готовими до того, що ваша дитина не стане одним з них. У дитячого спорту зовсім інше завдання – допомогти малюкові вирости здоровим, витривалим і щасливим. А це можливо тільки в тому випадку, коли дитина сам вибрав те, чим хоче займатися і отримує від цього задоволення. Перед остаточним вибором гуртка у вас з’явиться ще одна задача – сходити до лікаря і оцінити здоров’я дитини. У лікаря потрібно дізнатися, чи є види спорту і специфічні навантаження, яких вашій дитині краще уникати. Спорт серйозно впливає на організм, а щоб цей вплив було тільки позитивним – потрібно бути впевненими у відсутності протипоказань.

В якому віці починати займатися спортом?

Спортивні програми доступні дітям будь-якого віку, але від вікової групи залежать цілі, переслідувані заняттями. Батьки дошкільнят повинні вибирати тренування, націлені на розвиток загальних навичок. Навіть заняття, які більше схожі на ранкову зарядку теж будуть корисні для малюків, так як будь-які фізичні вправи поліпшують імунітет і підвищують концентрацію. Почавши займатися ще в дитячому садку, дитина буде краще підготовлений до спорту в більш дорослому віці. Спортивні навантаження можна підключати вже з трьох років, а якщо дитина дуже активний, рухливий і не має проблем зі здоров’ям – можна починати вже з двох. Звичайно, серйозним спортсменом в цьому віці не стати, але спорт дошкільнятам дасть переваги краще: корисні звички, розвинене і здорове тіло і дисципліну.

Гуртки для діток від 2-х років

Багато батьків вважають за краще відкласти відвідування спортивних секцій до школи, але діти потребують регулярних активних заняттях вже з двох років. Для малюків є досить велика кількість різних гуртків, хоча спочатку здається, що дворічну дитину можна відвести тільки в басейн або на танці. Фізичні вправи під наглядом тренера допомагають малюкам навчитися групуватися, правильно падати, зробити тіло більш гнучким і еластичним. Це допоможе не тільки в спорті, але і в звичайному житті, так як діти-спортсмени отримують менше серйозних травм у побуті. Оптимальна частота тренувань для новачків – 2 рази на тиждень. Заняття для дітей зазвичай тривають близько півгодини, але з переходом в старші групи можуть збільшуватися навіть до двох годин. Кращі секції та гуртки в цьому віці: ● Спортивна акробатика (стрибки на батутах);  ● Йога для дітей;  ● Танцювальні гуртки;  ● Басейн;  ● Гімнастика;  ● Велоспорт (беговел).  На заняття дитина у віці від двох років ходить із задоволенням, адже процес більше нагадує колективні ігри, а не справжній спорт. Але так як дитина все ж недостатньо дорослий, вам потрібно буде присутній на цих заняттях і, можливо, навіть займатися нарівні з дитиною, щоб малюк не переживав і повторював все, як треба. Ви також можете вибрати заняття в розвиваючому спортивному центрі замість вузьконаправленої секції. Подібні центри допоможуть гармонійно розвивати тіло і зміцнювати здоров’я, при цьому не будуть включати в себе якісь специфічні комплекси вправ.

Діти 5-6 років

За рік до школи діти вже можуть усвідомлено займатися спортом і розуміти, що від них вимагається на заняттях. Головне, що в цьому віці діти вже вміють бути частиною команди, слухати і виконувати те, що говорить тренер. Розгляньте ігровий спорт, наприклад футбол, водне поло, теніс, бадмінтон і т.д. Вибираючи подібні секції, не забувайте, що це не просто гра, а все ж фізичне навантаження. Слідкуйте за тим, щоб дитина не перевтомлюватися і добре відгукувався про тренера.

Чим займатися в школі?

Школярам доступний найширший вибір різноманітних секцій та гуртків на будь-який смак. Більш того, багато шкіл пропонують відвідувати спортивні заняття прямо при установі. Також можна вибрати районний центр для школярів, їх достатня кількість по місту, або відвідувати спеціалізовані секції.

1-4 клас

У молодшій школі у дітей відбувається кардинальна зміна розпорядку дня і способу життя. Впоратися зі стресом і розумовими навантаженнями найкраще допомагає спорт. Єдине обмеження – дисципліни з високим рівнем травмоопасності. В іншому, дитина може вибрати відповідний гурток сам, головне, щоб у нього з’явилося щире бажання його відвідувати. І навіть якщо дитина зробила вибір, який вам складно зрозуміти – дайте йому можливість спробувати себе в цьому.
  • Дівчата частіше вибирають спортивну і художню гімнастику, великий теніс, легку атлетику, волейбол і різні танці. 
  • Хлопчиків більше в секціях бойових мистецтв, на футболі, баскетболі, плавання і в хокеї. 
Але немає нічого поганого, якщо ваша дочка захоче записатися на айкідо або кікбоксинг, а хлопчик піде займатися балетом або легкою атлетикою. У будь-якому спорті є чемпіони обох статей, а шанси домогтися чогось у улюбленій справі набагато вище, ніж в нелюба.

5-9 клас

У середній школі кожна дитина вважає себе досить дорослим, тому завдання батьків – підтримувати і допомагати дитині в будь-яких його починаннях. Діти в середніх класах часто хочуть змін, наприклад піти в інший вид спорту. Батькам може бути шкода витраченого часу на секцію, але це не привід відмовляти в бажанні дитини – краще підтримати його ідею і вибрати щось нове, що буде приносити йому задоволення. Можливо, в новому напрямку він доб’ється великих успіхів і здобуде більше перемог, хоча покладати на це надії не варто, щоб не чинити психологічний тиск на підлітка. Часто підлітки починають захоплюватися вуличними видами спорту, серед яких дуже популярні скейтбординг і самокатний спорт. Не всім батькам подобаються настільки екстремальні захоплення дітей, але ви можете зробити дещо, щоб бути більш впевненими в безпеці своєї дитини:
  1. Візьміть кілька уроків у професіонала. Досвідчена людина не тільки покаже кілька ефектних трюків, але і розповість про правила безпеки і пояснить базові принципи.
  2. Дитина буде думати про збереження своєї голови в останню чергу, адже у дітей взагалі слабо розвинене почуття страху. Тому подбайте про захисній екіпіровці самі і виберіть надійний шолом, наколінники і налокітники.
  3. Дізнайтеся, де знаходиться найближча спеціальний майданчик для подібних видів спорту і возите туди дитину тренуватися. По-перше, там не їздять машини і не ходять пішоходи, тому заняття там вже більш безпечні. А по-друге, там він зможе знайти більш досвідчених однодумців, з якими йому буде легше і веселіше вчитися.
І пам’ятайте, що забороняти підлітку щось – вкрай неефективно. Він все одно знайде спосіб покататися на скейті, самокаті або BMX, тільки робити це він буде без шолома і нагляду.   Спортивні захоплення серед дітей завжди були популярні, але такого розмаїття та доступності, як сьогодні, не було ніколи. З’явилося безліч нових напрямків, підходів до тренувань і спортивних програм з міксів дисциплін, серед яких легко розгубитися. Так чи інакше, займатися спортом потрібно з самого раннього віку – ще в дитячому садку . Здорове і гарне тіло є тільки тим, хто регулярно займається розвитком м’язів, витривалості, гнучкості та спритності. Чим доросліша стає дитина, тим складніше зацікавити його в спортивних заняттях. Тому, якщо ви вчасно почали прищепити цю звичку ще в дитячому садку – дитина вже не буде представляти своє життя без спорту в підлітковому віці.
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.