Плюси та мінуси онлайн-навчання

Плюси та мінуси онлайн-навчання

Плюси та мінуси онлайн-навчання

Онлайн-навчання – це найпопулярніший спосіб отримувати знання, що активно ввійшов в життя багатьох людей за останні кілька років. Переваги такого навчання спочатку відчули дорослі і студенти, яким було важливо освоювати нові навички, не відриваючись від основної діяльності. Сьогодні з онлайн-навчанням пов’язані всі: університети, школи, і навіть дитячі садки.

Актуальність онлайну

У 2020-му році, дистанційне навчання для багатьох стало єдиним способом продовжувати освітній процес і не відставати від програми. Очевидно, що навіть з кінцем пандемії, онлайн навчання нікуди не піде, а тільки продовжить ставати все більш технологічним, продуманим і ефективним. Давайте детально проаналізуємо переваги та недоліки такого навчання і дізнаємося, як отримати з онлайн-занять максимум користі.

Переваги онлайн освіти

За останній рік в Україні навчилися викладати віддалено, контролювати успішність дітей і давати знання не гірше, ніж на звичних заняттях. Це дає надію, що подібний досвід поширять незалежно від оточуючих умов, тому що переваг у віддаленій формі навчання маса:
  1.  Можливість навчатися незалежно від геолокації.
  2.  Цифрове середовище дає більше можливостей для різноманітної подачі матеріалу, тому більш ефективне.
  3.  Онлайн легше знайти відповідного за рівнем викладача або групу, не прив’язуючись до місця або часу.
  4.  Вчитися онлайн часто дешевше.
  5.  Є можливість навчатися в комфортному для учня темпі.
  6.  Ви постійно на зв’язку з учителем, можна ставити будь-які питання в зручних месенджерах або поштою.
  7.  Високий рівень серед онлайн-шкіл змушує їх постійно підвищувати свій рівень.
Але найголовніше – навчитися можна практично чого завгодно, займатися можна разом з викладачем онлайн, а можна використовувати вже готові уроки в будь-який зручний час. Ці переваги доступні як дорослим, так і дітям. Раніше, для дітей рідко вибирали дистанційну освіту, але сьогодні для них створені всі умови. Навіть ті діти, які тільки закінчили підготовку до школи, можуть отримувати шкільну освіту за програмою першого класу, не виходячи з дому.

Недоліки онлайн освіти

Знайти переваги в дистанційці легко, але є і деякі мінуси, про які потрібно знати:
  1.  Переваги онлайн-освіти доступні тільки коли викладач знає як ефективно викладати віддалено, вміє зацікавити учнів, використовує весь спектр цифрових можливостей при підготовці занять.
  2.  Деяким дітям може бути складніше концентруватися на онлайн-уроці.
  3.  Маленькі діти не завжди готові добровільно і ретельно займатися домашнім завданням.
Все-таки, всі ці освітні платформи, конференції і тести для всіх нас в новинку. Тому спочатку трохи важче і педагогам, і дітям. Але ці недоліки легко скорегувати.

Так як правильно навчатися онлайн?

Вибір хорошої онлайн-школи – запорука успіху освітнього процесу. У школи повинна бути освітня платформа, цікаві та якісні матеріали, програма повинна відповідати рекомендаціям Міністерства освіти. Бажано, щоб викладач не просто пояснював матеріал за програмою, а й допомагав при виконанні завдань. Завдання будь-якого вчителя – навчити дитину користуватися матеріалами і зрозуміти, як вчитися в цілому. Звичайно, чим якісніше школа підійшла до облаштування дистанційного освітнього процесу, тим краще у неї підготовлені викладачі. Весь процес зазвичай побудований так, щоб дитина не відчувала труднощів у навчанні, а по-справжньому залучалася до цього процесу. Проте, для деяких дітей потрібен нагляд батьків, особливо на етапі виконання домашнього завдання. Якщо урок з викладачем дитина може захоплено слухати, то на домашнє завдання концентрації може не вистачати. Щоб дитина могла довше фокусуватися на заняттях, батьки повинні потурбуватися про правильно облаштовану робочу зону для малюка. Нічого не повинно відвертати увагу, на фоні не повинен працювати телевізор з мультиками. Не забувайте про те, що дитина повинна правильно сидіти за столом: потрібно відрегулювати робоче місце під її ріст згідно з усіма правилами, так вона буде повільніше втомлюватися. Дотримуйтесь звичного «шкільного» графіка навіть у вихідні – це допоможе налаштуватися на плідне навчання. На заняття потрібно приходити, правильно поснідавши і в хорошому настрої, тоді будь-які завдання будуть малюку під силу!
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.