Математика для дошколят

Математика для дошколят
Дітям заняття з математики даються складніше за інші дисципліни. Особливо помітно це стає в перших класах, коли доводиться займатися безліччю предметів одночасно. Необхідність займатися математикою і розвивати логічний інтелект розуміють всі батьки, але дошкільнику пояснити це дуже важко. Щоб мотивувати дітей займатися точними науками, розкажіть їм про їх практичну користь. Ось кілька аргументів на користь математики:

Математика стимулює мислення

Коли ми вирішуємо завдання, наш мозок вчиться обробляти дані. Ознайомившись з умовами завдання, дитина починає аналізувати і впорядковувати інформацію, вишукує в ній закономірності. Математика розвиває навички міркувати і робити висновки, вчить шукати рішення проблем різними способами. Глобально, математика розвиває логічне, стратегічне і абстрактне мислення.

Сприяє творчості

Математика – це не тільки числа, а й фігури. Розбираючись в основах геометрії, дошкільник дізнається про те, які бувають фігури, що таке симетрія, перспектива і т.д. Абстрактний спосіб мислення, розвиток за допомогою завдань, допоможе дітям розвивати інші навички: малювання, рукоділля і подібне, де потрібно вміти уявити собі готовий результат.

Розвиває мову

Багатьом може здатися, що математика лише побічно впливає на мову дитини, але вона може істотно вплинути на мовні здібності, в кращу сторону:
  1. Чим краще розвинене мислення, тим легше сформулювати свої думки. Іноді мова страждає, якщо дитина не може заздалегідь зрозуміти, що саме він хоче сказати. Через це він починає запинатися, робити довгі паузи або, навпаки, говорити занадто швидко і не по справі.
  2. Мова розвивається тільки під час прямого спілкування. Дитина навряд чи буде займатися математикою самостійно, йому в цьому будуть допомагати батьки і педагоги. Під час такого заняття, спілкування ведеться постійно: обговорюється умова завдання, робляться припущення щодо способу розв’язання, озвучуються висновки. Це можна вважати повноцінним заняттям з розвитку навику усного мовлення, хоч і з математичним ухилом.
  3. Завдання часто вимагають записувати числа, умови і обчислення, а лист також розвивати письмову мову.
Існують цілі методики з розвитку мовлення, засновані на математиці. Згідно з дослідженнями, точні науки довели свою здатність не просто покращувати мову, але навіть усувати проблеми з промовою.

Покращує пам’ять

Гарна пам’ять – головна умова для розвитку інтелекту і отримання нових знань. Дослідження довели, що рішення задач це відмінний спосіб тренування мозку будь-якого віку. Точні науки допомагають покращувати і зберігати когнітивні здібності. Дітям уроки з математики допомагають тренувати пам’ять, а це допоможе уникнути проблем в навчанні в школі і вищих навчальних закладах. Тренувати мозок можна логічними загадками, рішенням прикладів, записом чисел і їх послідовностей. Зацікавити дошкільника математикою – завдання цілком реальне. Головне донести до дитини, що більшість речей, які йому подобаються, пов’язані з математикою. Роботи, гаджети, додатки, відеоігри – їх не існувало б без точних обчислень. Світ точних наук і математичних досліджень відкриває для дітей двері в багато галузей, де кожен знайде собі заняття до душі.
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.