Моя дитина Поліглот – вчимо англійську мову з дитиною

Моя дитина Поліглот – вчимо англійську мову з дитиною
Хто не мріє, щоб його дитина впевнено знала англійську? Багато батьків починають виконувати свою мрію ще навіть до того, як їх малюк піде в школу. Вони відчувають різні методики, не всі з яких виявляються однаково корисними. Ми зібрали досвід багатьох сімей в одну статтю, щоб ви могли уникнути неефективних методів. Посилено займатися з дітьми англійською-новий тренд серед батьків. Більшість батьків починають шукати варіанти як допомогти своєму малюкові вивчити англійську ще до першого класу. Хороший спосіб впровадити Англійську з перших років життя-вибрати дитячий сад або PreSchool, де Дошкільнята починають вчити мову.

Дитсадок з упором на англійську

Вже з 2-х років малюк може почати вчити англійську мову. У деяких садочках іноді викладають навіть носії мови. У тих дитячих садах, де програма включає багато англійської мови, навантаження зростає дуже плавно. Спочатку діти поступово, в ігровій формі, за допомогою іграшок, кубиків і веселих вправ вчать базові фрази і слова, а вже в старшій групі і preschool ходять на повноцінні заняття, присвячені тільки англійської. Така форма навчання-найкраща для дошкільнят, тому що:
 1. Нова мова вивчається в звичних умовах без стресу.
 2. групові заняття в доброзичливому колективі одногрупників допомагають дітям більше взаємодіяти між собою і спілкуватися.
 3. заняття не схожі на нудні академічні уроки — вивчаючи мову діти грають і спілкуються.
Мова стає не чимось відірваним від реальності, а постійно присутній в повсякденній рутині малюка. З мінусів можна відзначити, що таких дитячих садків не багато. Але знайти дитячий сад з хорошою програмою в своєму районі-завдання цілком реальне.

Чи варто займатися з репетитором?

Як правило, з репетиторством батьки стикаються вже після вступу в школу. Але найняти приватного викладача для дошкільника теж можна, що і роблять деякі батьки. І все ж, раніше п’яти років брати повноцінні уроки просто немає сенсу, адже дитина фізично не зможе годину концентруватися на занятті. Деякі репетитори мають власний підхід до занять з дошкільнятами: наприклад, проводять уроки під час прогулянок, або в парку, на свіжому повітрі. Такий формат однозначно краще, ніж монотонне сидіння за партою. В переваги вибору на користь репетитора можна віднести індивідуальний підхід до учня. Але так як мова йде про дошкільнят, потрібно розуміти, що їм не дають настільки складний матеріал, щоб індивідуальний підхід грав ключову роль в засвоєнні матеріалу. А ось з недоліками занять з репетитором зіткнулися багато батьків, серед них:
 1. неможливість оцінити знання і методики викладача, якщо ні мама, ні тато не знають англійську добре. Репетитори для самих маленьких можуть витончено приховувати свою некваліфікованість.
 2. дитині може просто не сподобатися займатися один на один з репетитором.
 3. заняття з репетитором зазвичай проводять 1-2 рази на тиждень, яких однозначно не вистачить для підтримки ефекту від занять і прогресу.
Останній пункт особливо важливий, так як для ефективного вивчення будь-якої мови важливі саме частота і регулярність. Краще приділяти іноземній мові по 10 хвилин, але кожен день, ніж по годині двічі на тиждень.

Няня зі знанням англійської або няня-іноземка

Цей формат вивчення, мабуть, один з найефективніших, але при цьому теж має свої підводні камені. Взагалі, наймати няню чи ні — досить спірне питання. Принаймні, є багато батьків-противників нянь, в той же час як і сімей, де користуються послугами няні або гувернантки. Плюси носія мови і няні в одній особі зрозумілі:
 • дитина весь час занурений в англомовне середовище, поки знаходиться з нянею;
 • Англійська вивчається під час щоденної рутини, що більш ефективно, ніж вивчення за партою;
 • людина одночасно навчає малюка англійської, займається його розвитком в інших напрямках і весь час перебуває з дитиною.
Але як і з репетитором, наймаючи няню, ви не можете бути впевнені в її компетентності та професіоналізмі на 100%. Є й інші мінуси:
 • справжній носій мови або людина з лінгвістичною освітою запитує дуже високу заробітну плату;
 • ви не можете знати, як поводиться няня, поки вас немає поруч і наскільки добре вона справляється зі своїми обов’язками;
 • дитині, знову ж таки, може не сподобається чужа людина, а тим більше залишатися з ним на весь день.
Досвід кожної сім’ї індивідуальний, тому є багато історій, де батьки були раді рішенню найняти гувернантку, так і навпаки, пошкодували про свій вибір. Але в одному всі батьки сходяться: якщо і наймати няню, то вона повинна бути на 100% перевіреною, бажано з рекомендацією від знайомих.

Займатися з дитиною самостійно

Сьогодні майже в кожній родині є людина з рівнем англійської вище базового. Так чому б не спробувати позайматися з малюком самому? Звичайно, навряд чи це зрівняється із заняттями з професійними педагогами, але ваших знань цілком вистачить, щоб дитина двох-трьох років дізнався кілька базових фраз і слів англійською. Це варіант, який не страшно спробувати:
 1. дитина вчиться вдома, з мамою або татом. В цей час поліпшується не тільки знання англійської, але і його відносини з батьком.
 2. Вдома до занять підключаються улюблені іграшки та мультики.
 3. домашня обстановка виключає стрес.
Багато батьків продовжують займатися з дітьми англійською, навіть коли вони починають займатися в школі. На щастя, в інтернеті можна знайти купу матеріалів і методик для заняття з дітьми будь-якого віку. Крім електронних ресурсів, вам допоможуть словникові картки, кубики з алфавітом, цікаві підручники та книги-зошити із завданнями. Але будьте обережні, адже і мінуси у такого способу теж є:
 1. Так як в Інтернеті багато порад як навчати англійської дошкільнят, в них легко заплутатися. Без викладацького досвіду легко зробити помилку у виборі методики або підборі матеріалів.
 2. Якщо ви не дуже впевнені в своїй англійській — краще спочатку підтягнути власні знання, щоб не навчити дитину чогось неправильно.
 3. Якщо ви нетерплячі, можна зіпсувати настрій, відносини і навіть відбити бажання дитини вчити англійську на довгі роки.
Відмінним доповненням до основних занять можуть стати мобільні додатки, веб-сервіси та ігри. Ті ж словникові картки можна знайти онлайн. Є як безкоштовні ресурси для вивчення англійської онлайн, так і сервіси по підписці. Платні додатки зазвичай краще опрацьовані і часто доповнюються новою інформацією, а ціна за подібні сервіси відносно низька. При цьому, ви практично завжди можете спробувати демо-версію, перш ніж прийняти рішення щодо повної версії. Серед безкоштовних додатків теж є свої лідери, хороший сервіс теж знайти досить легко.

Заняття в таборі з англійською програмою

Дні, проведені в мовному таборі запам’ятаються як яскрава і запам’ятовується подія в житті дитини. Такий табір-ефективне рішення, щоб діти у віці 5-10 років в інтенсивному режимі підняли свій рівень володіння мовою. Діти в таборі не тільки весело і цікаво проводять час, вони з головою занурюються в англомовне середовище на цілий день. За цей час мозок отримує колосальний обсяг інформації, а дитина набуває новий позитивний досвід і заводить знайомства. Для дітей молодшого віку найкраще підходить денний табір, ну а Підлітки з радістю їздять в мовні табори на повноцінні зміни, поєднуючи Англійську з літнім відпочинком.

Курси для дітей

Курси англійської або “розмовні клуби” вибирають для дітей більш старшого віку. З переваг:
 1. діти знаходяться в групі, тому вони більше взаємодіють і урок проходить менш нудно.
 2. Діти люблять здорову конкуренцію, тому зазвичай рівняються на процвітаючого в колективі дитини, намагаються підтягнути знання до його рівня.
 3. на курсах в якості викладача може бути Носій мови.
В рамках курсів, заняття зазвичай проводять 1-2 рази на тиждень. Але, як ми знаємо, цього мало для видимого прогресу, тому такі заняття мають «підтримуючий» ефект: наприклад, якщо дитина добре знає англійську і просто хоче утримувати навик на тому ж рівні.

Так що ж вибрати?

Кращим рішенням для дітей дошкільного віку буде хороший дитячий сад, в якому професійні педагоги і викладачі допоможуть зробити перші, але впевнені кроки на шляху у вивченні мови. А для дітей підліткового віку підійдуть табори з зануренням в англійську мову і курси англійської для підтримки рівня.
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.