Як навчити дитину хорошим манерам

Як навчити дитину хорошим манерам
Щоб діти радували мам і тат, росли добрими й приємними людьми, батькам потрібно приділяти увагу не тільки добрій поведінці дітей, а й прищеплювати хороші манери. Вони стануть в нагоді будь-якому малюкові та в дитячому садку, і в дорослому житті.

З чого починаються гарні манери?

Гарні манери починаються з уміння використовувати три простих слова: «Спасибі», «Будь ласка» і «Вибачте». Цьому можливо навчити навіть крихітку, яка щойно почала говорити. Важливо, щоб ці слова були постійно на слуху і використовувалися скрізь, де це доречно: за обіднім столом, під час ігор на дитячому майданчику, в транспорті і т. д. Згодом, дитина повинна навчитися:
  1. Ввічливо і шанобливо вітатися. Хороший тон – вітатися з сусідами, дітьми на майданчику і в дитячому садку, вітати всіх, кого малюк бачить вперше за день. Також ввічливо потрібно з усіма прощатися.
  2. Спокійно розмовляти по телефону, не заважаючи нікому навколо. Це стосується і бесід в транспорті або в інших громадських місцях.
  3. Під час діалогу не перебивати іншу людину. Дітям цей пункт дається важко, адже їм не вистачає самовладання, щоб стриматися і не почати перебивати.
  4. Чемно підтримувати розмову або, для початку, відповідати на питання. Багато дітей через природну сором’язливість можуть некрасиво вести себе в розмовах зі старшими. Наприклад, часто діти вважають за краще проігнорувати поставлене людиною питання або уникати подібного спілкування. Якщо це відбувається, значить малюк просто не знає, як реагувати. Мама і тато повинні навчити його дружелюбно поводитися в таких ситуаціях.
І, звичайно, найголовніше в хороших манерах – це вміння поводитися за столом.

Вихована дитина за столом

Ось де починається справжнє випробування для будь-якого малюка, так це за столом. Це найскладніший пункт, тому що за столом ми використовуємо дуже багато правил, які включають у себе і перераховані вище пункти. Вам буде легше пояснити правила хорошого тону дитині, якщо кожна домашня вечеря буде їх підтверджувати. У кожній родині є свої правила, пов’язані з їжею, тому дитина теж почне їх використовувати, головне йому в цьому допомогти. Буде легше слідувати правилам, якщо вони будуть виписані і структуровані, наприклад:
  1. Перед їжею миття рук – обов’язково.
  2. За стіл сідати без гаджетів.
  3. Той, хто готував, бажає приємного апетиту, а решта – дякують йому. Після їжі потрібно теж сказати «Дякую!» і, бажано, похвалити страви.
  4. Правильно поводитися зі столовими приладами, в тому числі з ножем. Зберігайте спокій, якщо у дитини спочатку не виходить нормально поводитися з приладами. Просто показуйте їй правильний приклад і вона незабаром навчиться.
  5. Залишати стіл можна тільки з дозволу, при цьому потрібно забрати з собою посуд.
  6. Ні в якому разі не травмуйте психіку дитини різкими зауваженнями або покараннями, якщо вона робить щось не так. Терпіння, час і множинні повторення – ось що допоможе малюкові швидше освоїти етикет.

Сім’я – головний орієнтир

Як правило, діти переймають всі ті принципи ввічливості, якими користуються в родині, незалежно від того, чи займаються з ним цілеспрямовано чи ні. Тому найголовніше правило у вихованні хороших манер – починати потрібно з родини. Коли малюк почне ходити в дитячий сад або школу – він, звичайно ж, підлаштується під колектив і його норми поведінки. Але базові навички повинні прищеплювати саме батьки. Неможливо навчити або змусити слідувати загальноприйнятому етикету, якщо вдома дитина не бачить цього. Проаналізуйте той приклад, який малюк спостерігає кожен день. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина відповідала цьому прикладу – значить, ви на вірному шляху. В іншому випадку, потрібно спершу переглянути поведінку батьків і всіх членів сім’ї.
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.