Як дитину навчити дружити?

Як дитину навчити дружити?
Спілкування дитини з його однолітками завжди тільки позитивно впливає на розвиток. Дружба з ровесниками має величезне значення для дитини. Батьків завжди буде хвилювати, з ким дружить дитина, з якої родини новий друг, як він впливає на сина або дочку. Від батьків дуже багато залежить, особливо як дитина буде адаптуватися в соціальній сфері. Малюк навколишній світ сприймає через своїх батьків. Щоб дитині було легко спілкуватися з іншими людьми, він повинен бути впевненим в собі. У цьому теж повинні допомогти батьки. Щоб зрозуміти, чим дитина користується в дружбі, якими навичками, чого йому не вистачає для дружби, необхідно стежити за його поведінкою в спілкуванні зі своїми однолітками. Потрібно спостерігати за ними не тільки на дитячому майданчику, а й під час змагань, конкурсів, як він спілкується з однією дитиною і з декількома відразу. Якщо дитина ображає інших дітей, щоб заволодіти якийсь сподобалася іграшкою, то потрібно з ним про це поговорити, і пояснити, чому так робити погано. Потрібно навчити дитину поступатися в деяких ситуаціях, наприклад, якщо він відібрав іграшку у дитини, який його молодший. Головне, щоб це проходило без стресу і крику, в спокійній обстановці. Якщо дитина бачить агресію батьків, він швидко навчиться і почне проявляти її і до інших дітей. Потрібно зрозуміти причини, чому дитина поводиться з ровесниками саме таким чином. Спочатку потрібно подумати про проблеми в родині, може причина криється у відносинах батьків? Дитина повинна жити в дружній родині, де батьки не сваряться при дитині і ввічливо поводяться з усіма навколо. Спостерігаючи за «правильним» спілкуванням, він і сам буде проектувати таку модель спілкування на своїх однолітків.

Що дитина цінує в дружбі

Дитина завжди бажає, щоб його приймали в колектив і спілкувалися з ним нарівні. На перший план у дітей виходить завоювання авторитету, щоб до нього прислухалися і за ним повторювали. Чим старша дитина, тим важливіше для нього відчути себе прийнятим в колективі. Він хоче відчувати, що він потрібен, з ним весело грати і навіть просто розмовляти.

Через що виникають проблеми з дружбою у дитини

  1. Програти – найприкріше для дитини
  2. Чи не хоче допомагати іншим дітям
  3. Чи не проявляє співчуття до інших
  4. Жадібність
  5. Перебиває і не слухає інших дітей
  6. Не може підтримати розмову
  7. Всіх соромиться і боїться при спілкуванні
  8. Легко довести дитину до сліз.
Це основні проблеми, що заважають дитині спілкуватися. Батьки повинні дитини навчити поважати думку іншої людини, допомагати, ділитися. Іноді трапляється так, що дитина не хоче спілкуватися ні з ким, крім своїх батьків. Така прихильність теж шкідлива. Від цього потрібно позбавлятися, інакше дитині досягти успіху в соціальному житті буде дуже складно. Останнім часом дуже багато дітей, яким дитяча дружба не потрібна. Це відбувається через те, що батьки багато дозволяють сидіти за комп’ютером, тим самим дитина вчиться розважатися самостійно, і інші діти йому для цього не потрібні. Вони стають самолюбними, нетовариські. Дитячий сад, педагогічні підходи вихователя до дитини допомагають знайти друзів навіть тим дітям, які не тягнуться до спілкування. Якщо батьки спільно з вихователем дитячого садка вчасно можуть розгледіти проблему в спілкуванні дитини з ровесниками, а також зможуть пояснити доступно, як буде краще дитині, то по життю дитина піде впевнено і спокійно, заведе багато друзів і буде соціально активним, успішним дорослим.
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.