Коли віддавати дитину в дитячий сад

Коли віддавати дитину в дитячий сад
Серед батьків побутують десятки, якщо не сотні, різних думок про дитячі садки: коли варто записувати дитину в дитсадок, чи добре це для неї чи погано, чи потрібно готуватися заздалегідь і т. д. Але в душі кожен батько знає, що все індивідуально. Ми в свою чергу додамо, що все залежить не тільки від малюка, але і від батьків.

Найкращий вік для дитячого саду

Будь-якому батькові, матері важко усвідомити, що їх зовсім ще маленька дитина може відправитися в дитячий сад і проводити там більшу частину дня без мами і тата. До того ж, деякі мами намагаються з усіх сил приділяти весь свій час малюкові, часто жертвуючи власними інтересами і здоров’ям. Це в корені неправильний підхід, адже якщо мама втомилася, вибилася з ресурсного стану, у неї все менше енергії та ентузіазму для занять з малюком – її стан точно позначиться на малюкові і їхніх взаєминах не в кращу сторону. Тому, коли ми запитуємо «Коли віддавати дитину в дитячий садок?», частіше ми визначаємо, чи готові батьки записати малюка на заняття. Більшість дітей можуть легко адаптуватися і полюбити дитячий садок вже з 2-х років. Психологи підтверджують той факт, що в проміжку між двома і трьома роками діти вже досить самостійні для дитсадка. До того ж, вони там будуть не одні, а з досвідченими вихователями, педагогами та дитячими психологами, тому вони не будуть «надані самі собі». Правда, деякі психологи застерігають про кризу 3-х років і не радять поєднувати його з першим відвідуванням садка. Тому частіше фахівці рекомендують віддавати дітей в садок трохи раніше 3-х, бажано до 2,5 років.

Якого віку дітей набирають у групи

Залежно від конкретного дитячого освітнього закладу, групи можуть формуватися по-різному, але завжди набір регулюється чинним законодавством. Наприклад, до цих пір у батьків є можливість віддати крихітку в ясла, якщо у сім’ї є така необхідність. Ясельна група – це діти 1-1,5 років, за якими потрібен особливий догляд і нагляд. Але все ж, це не найкращий період для початку занять в садочку, так як в цьому віці важливо підтримувати постійне спілкування малюків з батьками. Решта групи формуються за принципом «молодша-середня-старша», куди розподіляють дітей від 2-х до 4-х років. В останній рік перед вступом до школи, діти відвідують найстаршу вікову групу, але частіше це вже не група дитячого садка, а спеціалізована група. Такі групи ще називають нульовий клас, так як в ній діти займаються безпосередньо підготовкою до школи. Якщо говорити про ступінь складності адаптації, то найскладніше буде влитися в колектив за рік до школи. Дошкільникам буде складніше перебудуватися з домашнього режиму на дитсадівський, а потім і на шкільний, та й вже згуртований дитячий колектив може ще більше напружувати малюка. Але з досвідченими педагогами, психологами, бажанням дитини і батьків, навіть у п’ять років можна без особливих складнощів почати ходити в дитячий сад.

Як оцінити готовність дитини?

Якщо вашій дитині вже виповнилося два роки – швидше за все, вона вже має базовий набір навичок, необхідних для відвідування дитячого садка:
  1. Засинає і спить сама, відмовилася від соски, її не потрібно заколисувати.
  2. Може сама пити і їсти.
  3. Їй не потрібні підгузки, якщо вона не спить.
  4. Каже або показує, що їй потрібно в туалет і може повідомити дорослому, якщо вона туди не встигла.
Всі інші навички діти отримують вже в садку, до того ж вони і самі по собі дуже швидко дорослішають в цьому віці. Навіть якщо вашій дитині не вистачає чогось з цього списку – це не привід відкладати садок. У будь-якому випадку, вас чекає поступова адаптація і занурення в дитсадкове життя, тому дитина встигне зрозуміти всі основні принципи до того, як почне залишатися в садку на весь день. Найкраще буде, якщо малюк до вступу в садок також буде вміти одягатися і роздягатися, мати досвід спілкування з іншими дітьми і зможе донести свої думки і бажання на базовому рівні.

Готуємо малюка заздалегідь

Якщо ви не відчуваєте впевненість в готовності малюка або просто вибираєте дитячий садок задовго до відповідного віку, ви можете почати готувати дитину до занять самі. Всього чотири простих принципи допоможуть вам в майбутньому пройти адаптацію м’яко:
  1. З дитинства зміцнюйте імунітет малюка.
  2. Живіть згідно з постійним режимом.
  3. Учіть дитину базовим навичкам, привчайте до самостійності.
  4. Створюйте позитивну думку про майбутнє малюка в дитячому садку і школі.
Адаптація проходить легше у тих дітей, які проводили час з кимось крім батьків. Це можуть бути бабусі й дідусі, тітки й дядьки, інші родичі та друзі. Важливо, щоб дитина і до дитячого садка бувала в дитячих колективах. Навіть просте спілкування і гра на майданчику допоможуть малюкові почати цікавитися дозвіллям з ровесниками, а це важливий пункт для легкої адаптації малятка. Якщо ви займаєтеся вдома з дитиною, акцент варто зробити на розвиток мови, якщо ви плануєте незабаром почати ходити в дитячий сад. Навчіть малюка необхідним фразам, щоб він міг озвучити прохання або бажання вихователю в групі, коли йому щось знадобиться. Батькам теж потрібно підготуватися до садка та добре все продумати. Краще не планувати вихід на роботу в перші пару місяців від початку занять, щоб бути поруч під час адаптації й на випадок, якщо дитина все ж захворіє в перші тижні занять. Перші пару днів, а може і тижнів, ви будете залучені в процес знайомства з дитсадком. Зазвичай, в цей час сім’ї з дітьми відвідують екскурсії, проводяться перші короткі знайомства з вихователями, дітьми. Поступово дитина звикає, починає проводити в групі якийсь час, залишається пограти на майданчику. До кінця адаптації, малюк сам з радістю буде проводити з новими друзями і вихователями цілий день. Батькам не варто переживати про адаптацію, по-перше, тому що переживання можуть передаватися дитині, а по-друге, вам будуть допомагати досвідчені педагоги й фахівці. Головне, що потрібно від сім’ї в цей період, це бути позитивно налаштованими та підтримувати свого малюка.
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.