Як швидко навчити дитину читати по складах? 5 веселих вправ!

Як швидко навчити дитину читати по складах? 5 веселих вправ!
Навчити дошкільника читати – завдання набагато складніше, ніж може здатися. Батькам буває важко впоратися з емоціями, коли їх чадо не може запам’ятати «елементарне». Легким це здається тільки дорослим, але для будь-якого малюка, читання – справжня наука. Одночасно з цим, коли до кінця підходить навчання в дитячому садку і наближається перший клас – потрібно встигнути навчити дитину читати за будь яку ціну. Не впадайте у відчай, рано чи пізно всі діти починають читати, а з нашими порадами процес навчання піде швидше.

Як зацікавити дитину у навчанні по складах?

Перші заняття слід почати з вивчення букв, але це не гарантує моментальний перехід на наступний етап – читання по складах. Якщо ваш малюк вже довго тупцює на місці і все ніяк не хоче починати читати по складах – швидше за все, він просто не розуміє, чого ви від нього хочете і навіщо йому це. Вам потрібно донести дитині сенс занять, пояснити практичну користь читання. Аргументи повинні бути переконливими для малюка, щоб він сам був зацікавлений у власному прогресі. Ось кілька ситуацій, в яких дитина може усвідомити користь читання:
  1. Під час прогулянки по місту або торговому центру, можна ненадовго заглянути у кінотеатр, щоб розглянути афіші. Там завжди можна знайти яскраві постери до нових мультиків і фільмів. Запропонуйте дитині прочитати цікаві йому афіші. Зрозуміло, він відповість, що не може цього зробити і попросить вас допомогти. Прочитайте для нього назви, а після підсумуйте, як корисно вміти читати самому.
  2. У кафе або у вуличних прилавків запитайте у дитини, яке морозиво або інший десерт він хоче, і запропонуйте вибрати по меню або вивісці. Малюк знову переконається, що навик читання став би йому  в нагоді.
  3. Купіть в журнальному кіоску розклад телепередач і знайдіть в ньому дитячі канали. Запитайте у дитини, які з мультфільмів в розкладі він би хотів подивитися і запропонуйте йому самому прочитати його.
Зацікавлюйте малюка в читанні подібними прикладами, щоб він сам захотів навчитися читати.

Починаємо читати!

Якщо ви перебуваєте на стадії розучування алфавіту, вашій дитині буде корисно збирати слова з тільки що вивчених букв. До цієї вправи можна підключати кубики з буквами, картки та інші розвиваючі іграшки.  Починайте з коротких слів, які можна скласти з того, що малюк вже знає. Наприклад, ви дійшли до літери «Г», значить можна запропонувати малюкові скласти слово з букв «А» «В» і «Г». Дайте дитині час на комбінування цих букв або допоможіть їй скласти «ГАВ». Попросіть сказати, яка тварина так робить і допоможіть кілька разів прочитати це слово. Такі тренування в процесі знайомства з буквами допоможуть легше перейти на читання по складах в майбутньому. Якщо дитина ходить в дитячий сад і вчить літери там – попросіть його показати будинки, які букви він вже знає і запропонуйте разом «обігнати програму», зібравши з них кілька слів.

5 забавних вправ на читання по складах

Дошкільнят не можна навчати примусово, інакше можна просто відбити будь-яке бажання вчитися. Тому, найдієвіший метод – переводити весь процес навчання в ігрову форму. Ми зібрали кілька веселих способів потренуватися в читанні, які ви можете взяти на озброєння.

З чого почати?

Зацікавити дитину в заняттях не так складно, як здається. Головне – спробувати кілька вправ, а вже які з них працюють краще за все ви побачите за ступенем залученості вашого крихітки. В ході заняттяігри можна використовувати практично все, починаючи від кубиків з буквами, закінчуючи саморобними картками зі складами.

Яйце-сюрприз

Якщо у вас вдома знайдуться коробочки з кіндер-сюрпризу, можна використовувати їх для цієї гри. Виберіть імена улюблених іграшок, героїв казок або мультиків дитини. Заздалегідь приготуйте невеликі картки з буквами відповідного для ємностей розміру. Виберіть перше ім’я і розкладіть по одній букві з імені в кожен контейнер-яйце. Покличте дитину і попросіть допомогти відшукати в цих коробочках героя, який загубився. Коли малюк відкриє всі контейнери і дістане букви, складіть разом з ним зашифроване ім’я, при цьому викладайте його по складах, роблячи невеликі відступи. Після того, як ім’я складеться, допоможіть дитині прочитати його по складах, а завершити гру можна, давши йому іграшку цього героя або включивши  відповідний мультфільм.

Двійники – гра-змагання

Складіть будь-який склад з кубиків або заздалегідь підготуйте картку у такому ж стилі. Допоможіть дитині прочитати його, спочатку по буквах, а потім стилем. Дайте учневі непотрібний журнал або роздруківку з текстом і фломастер. Попросіть знайти на сторінці кожен такий склад і обвести його. Після цього ви можете взяти фломастер іншого кольору і спробувати знайти ті, що малюк втратив. Перемагає той, хто знайшов більше «двійників». Не забудьте похвалити дитину і сказати, якщо він не виграв, що наступного разу він обов’язково знайде більше двійників і переможе.

Давай дружити

Виберіть кілька букв і зробіть з ними картки. Повідомте дитині, що ці літери посварилися і більше не можуть з’єднуватися в слова. У дитячому відділі легко знайти пазли, які допомагають дитині навчитися читати по складах. Ви можете зробити їх самі, якщо у вас є час. Приготуйте чистий лист і намалюйте на ньому якусь тварину, наприклад, корову. Розріжте малюнок на три рівні частини і підпишіть їх по порядку відповідними складами «КО», «РО», «ВА». Розмістіть в довільному порядку і запросіть дитину пограти.  Вона зможе з’єднати слово за допомогою малюнка і прочитати його по складах.

Слова-конструктори

Якщо малюк вже знає якесь слово, наприклад «КОРОВА», його можна використовувати для вивчення нових слів. Візьміть кубики, з яких по буквах можна скласти це слово і зберіть його разом з дитиною. Почніть вправу зі слів «А ти знав (а), що з цього слова можуть вийти і інші слова? Давай пошукаємо, які! ». Починайте шукати нові слова: «ОКО» і т.д. Попросіть учня прочитати отримані слова і розповісти, що вони означають.Як швидко навчити дитину читати по складах? 5 веселих вправ!
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.