Зимові ігри на вулиці для дітей

Зимові ігри на вулиці для дітей
Погодьтеся, що в дитинстві не буває поганої погоди або затяжних сумних зим. Поринаючи в  дитячі спогади, зазвичай дорослі згадують веселі ігри на вулиці з батьками або іншими дітьми. Навіть найсуворіша зима запам’ятовується не холодними і жахливими погодними умовами, а катанням на санках, сніговими бабами, постійними іграми у дворі і затишними вечорами вдома. Такі теплі спогади, перш за все, – заслуга батьків. Щоб у вашого малюка залишилися такі ж яскраві спогади про зиму, ви можете урізноманітнити прогулянки на вулиці веселими іграми. У що можна погратися взимку на вулиці? Окрім класичних забав, взимку можна спробувати величезну кількість нових ігор. Вони можуть бути просто веселими, пізнавальними або розвиваючими. Ми пропонуємо кілька небанальних способів весело та активно провести час на дитячому майданчику взимку.

«Завірюха»

У цю гру дитина може гратися з одним із батьків. Спочатку краще спробувати гратися з дорослим, після декількох разів діти можуть гратися самі. Поставте гравців один навпроти одного, після чого вони міцно беруться за руки. Діти починають кружляти під віршик-лічилку:

                                  Завірюха, завірюха,

                                  Все завіяла по вуха,

                                  Мов сніжинки ми крутились,

                                  В сніжнім танці ми зігрілись.

Пара гравців кружляє до тих пір, поки в одного з них не закрутиться голова. Після цього можна повторити гру, кружляючи в іншу сторону. Гра допомагає зігрітися на морозі, тренує вестибулярний апарат і привчає до командних взаємодій.

“Дід Мороз”

Якщо зібралося багато дітей, з ними можна пограти в гру «Дід Мороз». Будь-яким зручним способом виберіть когось на роль Діда Мороза. Намалюйте паличкою невелике коло для нього, також можна зліпити коло зі снігу або викласти його з камінчиків. Поставте Діда Мороза в це коло, а інших дітей попросіть стати навколо і взятися за руки. Діти починають водити хоровод під такі слова:

                            Через річку, через ліс

                             Дід Мороз дарунки ніс.

                             Всі поля позамітало

                             І річки позамерзали.

                             У снігу стоять ялинки

                             І завіяні будинки.

                             Зима холод напускає,

                             Снігом-льодом все вкриває.

   Як тільки віршик закінчується, гравці повинні втікати від Діда Мороза. Завдання Діда Мороза – торкнутися і «заморозити» якомога більшу кількість дітей, а решта учасників повинні уникати його дотику. “Заморожені” стають в коло і чекають там. У ниі є шанс “врятуватися”: для цього команда повинна зліпити для них сніжку і перекинути або передати в коло. Цією сніжкою спіймана дитина повинна поцілити в Діда Мороза, після чого може вийти з кола і продовжити гру.

«Сніговий квач»

Це активна і весела гра, для якої знадобиться від п’яти учасників. Ви також можете взяти участь, особливо якщо учасників не вистачає. На початку гри потрібно підготувати ігрову зону, накресливши на землі квадрат. Ігрову зону можна виділити, виклавши межі невеликим бордюром зі снігу або ж облаштувати майданчик квадратної чи прямокутної форми. Учасники мають перебувати в цій зоні, а навколо неї буде бігати пара ведучих. Ведучим на майданчик заходити не можна. Якщо хтось залишив майданчик – він вибуває з гри і чекає наступного раунду. Коли діти поділилися на команди, вони займають позиції всередині ігрової області і за ним відповідно. Ті, хто в зоні – тікають від сніжок, які в них кидають гравці поза квадратом. Коли ведучий влучив у гравця в майданчику, то цей гравець виходить і чекає наступної гри. Гра триває, поки в квадраті не залишиться кількість гравців, рівна ведучим. Потім пара переможців стає ведучими, а решта вирушають в ігрову зону та гра починається знову.

«Зимова брама»

Для гри потрібен дитячий майданчик з гіркою. Навколо цієї гірки треба збудувати ворота з підручних матеріалів. Можна зробити арку зі снігу і творчо прикрасити її. Головне – пересвідчитися в безпеці, щоб діти не могли травмуватися, проїжджаючи під нею. Арка не має бути великою, щоб проїжджати під нею було не дуже легко. Дитина повинна спуститися з гірки, не торкнувшись брами. Якщо їй це вдалося –  отримує нагороду за спритність. Нагородою може бути будь-що: цукерка, фішка або звичайний камінчик. Виграє той, хто зібрав більше призів.

«Крижинка»

У грі є ведучий, який стає в центр, а решта дітей формують навколо нього в коло. Гравець в центрі повинен стрибати на одній нозі, при цьому пересуваючи ногою крижину в сторону інших учасників. Решта дітей тримаються за руки і намагаються ухилятися від крижини. Якщо крижинка торкнеться взуття іншого учасника – він стає в коло і продовжує гру в ролі ведучого

Ігри для дітей старшого віку.

Для дошкільнят і першокласників можна ускладнити деякі із запропонованих ігор:
  1. У грі «Завірюха» можна триматися не за руки, а взявши один одного під лікоть.
  2. У грі «Дід Мороз», заморожені учасники повинні ліпити снігову бабу і водити навколо неї хоровод.
  3. Щоб ускладнити «Сніговий квач», можна накреслити великий квадрат – так ведучим буде складніше поцілити у  гравців.
Для цієї вікової групи підійдуть ігри із застосуванням сили, спритності та швидкості. Ось декілька відповідних активностей:

«Сніговик у шоломі»

Побудуйте сніговика і надіньте йому на голову відро. Якщо відро з собою не взяли – можна чимось замінити. Головне, щоб імпровізований шолом був легким і не міцно сидів на голові. Дітей потрібно поділити на команди або пари, накреслити в 5-10 метрах від сніговика лінію і поставити команди за лінію. З цієї позначки діти будуть кидати сніжками в шолом сніговика. Хід гри:
  •                  кожен гравець по черзі робить спробу збити шолом сніжкою;
  •                  якщо вдалося збити шолом –  команда отримує +30 балів;
  •                  якщо сніжка влучила в шолом +20 очок.
  •                  за невдалу спробу +10 очок.
В кінці гри підбивається результат і оголошується переможець.

«Лижна естафета»

Для гри знадобляться по два листа картону на кожну команду, розмірами більше дитячої ноги. На снігу відзначається старт і фініш, діти розбиваються на команди. Картонки грають роль лиж і розміщуються перед кожною командою на старті. Завдання учасників естафети – не відриваючи ніг від картонок і не ступаючи на сніг, дістатися  фінішу і назад, після чого ті ж дії виконує наступний учасник команди. Перемагає найшвидша команда. Якщо учасників мало – перемагає та команда, в якій кожен гравець тричі пройшов шлях від старту до фінішу.

«Зимові вишибали»

Ця гра особливо сподобається школярам, ​​адже в неї можна грати цілим класом. Діти стають у два ряди, обличчям до обличчя. Між рядами повинно бути 10-15 метрів, а кожен учасник повинен стояти строго навпроти учасника з іншого ряду. Якщо дітей непарна кількість, один з них може стати ведучим і контролювати хід гри. За командою ведучого «Вогонь!», діти одночасно кидають сніжкою в того, хто стоїть навпроти. Всі, в кого влучила сніжка – вибувають, ряд зсувається і гра триває до перемоги однієї з команд або до оголошення нічиєї. Така весела альтернатива звича урізноманітнює звичну гру в сніжки.

«Снігова виставка»

Чудове заняття для спокійних дітей – зимова творчість. У сніжну погоду не обов’язково ліпити  тільки сніговиків. За допомогою снігу дитина може проявити свої творчі здібності не гірше, ніж за малюванням або ліпленням з пластиліну. Подайте дитині ідею зліпити щось оригінальне. Зліпити можна навіть звичайний куб – подібну «інсталяцію» буде цікаво і ліпити, і спостерігати. В процесі дитині доведеться подумати, як зробити рівні грані і як згодом можна використовувати таку заготовку. Ліпити можна будиночки, замки, транспорт, фрукти і все, на що вам вистачить фантазії та вміння. Запропонуйте дитині створити зі снігу об’ємну картину на землі: обов’язково сформуйте рамку, а всередині постарайтеся виліпити якийсь простий предмет або нескладну композицію. Ця гра-вправа тренує абстрактне мислення та уяву об’ємних композицій. Ви можете взяти з дому непромокаючі іграшки простої форми і використати їх у своїй композиції.  Для декорування «картин» скористайтеся знайденими гілочками, листочками та іншими підручними матеріалами. Ці ігри допоможуть урізноманітнити прогулянки взимку, завести нових друзів і розважити дітей. А головне – будь-яка зимова гра залишиться приємним зимовим спогадом вашого малюка.
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.