Як не хворіти в дитячому садку

Як не хворіти в дитячому садку
Діти хворіють частіше за своїх батьків, особливо коли починають відвідувати дитячий садок. Контакт з великою кількістю дітей, вихователями, поїздки в транспорті знайомлять імунітет малюка з новими бактеріями і змушують хворіти. Це нормальний процес, в ході якого організм виробляє імунітет до багатьох поширених захворювань. Сьогодні практично всі знають профілактичні заходи, які мінімізують ризик хвороб. Ми зібрали найважливіші прийоми, які дозволять хворіти рідше.

Миття рук

Незалежно від епідеміологічної ситуації, ця звичка повинна бути доведена до автоматизму:
  • намилювати руки потрібно 20 секунд;
  • навчіться мити руки з медичною технікою;
  • уникайте автоматичних сушок для рук;
  • якщо немає можливості вимити руки милом, скористайтеся антисептиком.
Обов’язково заведіть звичку мити і обробляти іграшки, особливо ті, які бувають на вулиці. Проведіть експеримент, який вразить вашого малюка і змотивує мити руки частіше. Візьміть біле блюдце, налийте туди води і рясно посипте зверху чорним перцем. Занурте туди звичайний палець і покажіть малюкові, як на нього прилип перець (мікроби). Тепер попросіть дитину намилити палець або крапніть на нього миючий засіб і попросіть занурити палець. Від мила перчинки-мікроби розбігаються і не осідають на ньому.

Продуманий одяг

Окрім вірусів та інфекцій, завжди є ймовірність застудитися. Застудитися легше, якщо дитина одягнена занадто тепло або легко. Профілактичний захід проти застуд – одягати дитину багатошарово. Малюк зможе сам зняти светр і залишитися в футболці, якщо буде жарко під час фізичної активності. У шафку дитячого садка потрібно принести змінний одяг, щоб дитина могла переодягнутися за необхідності.

Умови для хорошого імунітету

Для міцного імунітету необхідне розумне загартовування організму. Мова не йде про стрибки в ополонку або інші види екстремального загартовування. Для дитячого організму загартовуванням буде, якщо батько створить оптимальні умови в будинку:
  1. Прохолодне повітря. 18-20 градусів – ідеальна температура для нашого організму, особливо в спальнях і дитячих. Дитину можна одягнути тепліше, але дихати потрібно прохолодним вологим повітрям.
  2. Вологість 40-60%. Заведіть вдома гігрометр і відстежуйте вологість. В умовах оптимальної вологості, слизові стають зволоженими, а значить місцевий імунітет зміцнюється. Бонусом буде те, що при вологому повітрі на поверхнях утворюється менше пилу.
  3. Ліквідуйте світловий шум в нічний час. Відучіть від нічних світильників, використовуйте щільні штори, стежте, щоб під час сну в кімнаті було темно. Це впливає на вироблення мелатоніну, який відповідає за якість сну і бере участь у багатьох гормональних процесах. Хороший сон – невід’ємна умова для імунітету.
Не забувайте про регулярні прогулянки, фізичну активність, захищайте малюка від стресів і перевантажень – це обов’язкова частина профілактичних заходів.

Розподіліть вуличні та домашні речі

Будинок не має бути стерильною зоною, але він повинен залишатися безпечним від вуличних бактерій. Привчіть дитину відразу переодягатися в домашні речі після прогулянок, зберігайте вуличне і домашнє окремо. Під час прогулянок і в громадських місцях на одязі осідає не тільки пил і бруд, але і бактерії, віруси. Це стосується й іграшок: краще мати вуличні іграшки, які можна легко помити з милом.

Залишайтеся вдома, якщо хворієте

Якщо кожен батько проявить відповідальність, і залишить хвору дитину вдома – ми уникнемо серйозних спалахів захворюваності в дитячих колективах. Навіть незначні прояви простудних болячок або грипу легше переносяться вдома з дотриманням постільного режиму. Не забувайте, що надмірна активність під час хвороби може призвести до ускладнень.

Цікаві мультики про імунітет

Прищепити дитині любов до чистоти та гігієни можна за допомогою серії пізнавальних мультсеріалів:
  • Смішарики: Пін-код – збірник серій про віруси, бактерії і імунітет;
  • Смарта і Чудо-Сумка: серія Навіщо потрібно мити руки;
  • Мультсеріал Мікрополіс, присвячений всьому, що можна розгледіти в мікроскоп.
Чим більше дитина дізнається про природу болячок, мікроорганізмів і власний імунітет, тим відповідальніше вона буде дотримуватись здорових звичок.
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.