Як привити дитині любов до читання?

Як привити дитині любов до читання?
Книги все рідше потрапляють в поле інтересів сучасних дітей. Замість часу, проведеного за захоплюючим художнім твором, практично всі діти роблять вибір на користь смартфонів, гаджетів і приставок. Чого не може дати цей новий цифровий світ на відміну від книг, так це уяви, моральності, моралі і вміння грамотно викладати свої думки. Так як кожен батько хоче дати своїм дітям все це, важливо ще до школи почати прищеплювати любов до процесу читання.

Чи потрібно привчати дитину читати? Відповідають психологи

З кожним поколінням діти все раніше знаходять нові навички. Хтось вивчив букви ще до дитячого садка, хтось навчився користуватися смартфоном перш, ніж заговорив. Але так як розваг сьогодні неймовірна кількість і більшість з них пов’язано з цифровими технологіями – діти фокусуються саме на гаджетах і відеоіграх. В наші дні вкрай рідко можна зустріти дитини, який з власної волі віддасть перевагу іграм книгу. Чим це загрожує? Без належної уваги гармонійному розвитку дитини, вже до 10-11 років діти стикаються з проблемами. Серед наслідків неконтрольованої цифрових розваг, дитячі психологи виділяють: соціофобію, соціопат, низький емоційний інтелект, складності в спілкуванні, і навіть ігроманію. І це не наслідки в неозорому майбутньому, а реальні діагнози, які часто ставлять учням молодшої школи. Маючи настільки інтенсивне інформаційне поле, з його нескінченним потоком даних, фахівці виявили нове серйозне захворювання – цифровий Альцгеймер, і до нього схильні далеко не літні люди. Щоб вберегти малюка від усіх цих проблем, батькам рекомендується щодня і безперервно прищеплювати звичку читати і любов до літератури. Найкращий вік для знайомства з книгами – перший рік життя, адже вже в цьому віці малюк може сприймати прочитане батьком на слух і занурюватися в світ друкованих казок і історій.

Мотивація для батьків

Є кілька тез, з якими навряд чи хтось сперечатиметься, коли мова заходить про користь читання:
  1. Людьми, які дивляться телевізор, керують люди, які читають книги.
  2. Художній фільм ніколи не зрівнятися з книгою, тому що читаючи, наша уява нічим не обмежена.
  3. Класична література допомагає розвинути грамотну і красиву мову.
  4. Фізкультура розвиває тіло так само, як читання розвиває інтелект.
  5. Не можна вважатися освіченою людиною, не читаючи книг.
Навіть хороша школа не допоможе вирости розумним і вихованою людиною, якщо він не буде читати. Подібні тези повинні мотивувати батьків регулярно розвивати у дітей навички читання і любов до цього процесу.

Що допоможе прищепити любов до читання?

Заздалегідь потрібно домовитися про те, що кожна людина – унікальний, а значить не існує універсального способу, який працює для всіх дітей однаково ефективно. Якщо один метод не підійшов вашій дитині – обов’язково пробуйте наступний. Тільки так можна знайти ідеальну методику для вашого малюка. Незалежно від обраної тактики, ви повинні дотримуватися таких принципів:
  1. Починайте з себе. Як можна змусити дитину полюбити спорт, лежачи на дивані, так само не можна змусити читати без основного це на своєму прикладі.
  2. Вибирайте тільки те, що буде по-справжньому цікаво дитині. Навіть книга по улюбленій відеогрі – вже краще, ніж нічого. Хто знає, може саме вона стане ключем в світ фентезі або пригодницьких романів.
  3. Підключайте книги з дитинства. Для самих маленьких існують книжки з м’яких і міцних матеріалів, які не можна порвати або зіпсувати. Починайте розглядати картинки, читати дитині вголос і робіть це щодня.
  4. Приділяйте увагу обговоренню книг, особливо перших прочитаних малюком. Обговоріть персонажів, фінал історії, можливий розвиток подій в майбутньому і загальне враження від твору. Згодом, він сам буде хотіти поспілкуватися з вами на тему прочитаної літератури.
  5. Дуже важливо підкріплювати нову звичку похвалою. Зрозумійте, що для сучасної дитини змусити себе взяти в руки книгу – справжній подвиг. Не скупіться на похвалу, мотивируйте юного читача поїздками в книжковий за новими книгами, розповідайте про твори, які захоплювали вас в дитинстві.
Читання повинно стати одним з найулюбленіших ритуалів у вашому домі. Створіть будинку відповідну атмосферу, обладнайте затишне місце для читання, оформите міні-бібліотеку вдома, де будуть зібрані ваші улюблені книги. Намагайтеся віддавати перевагу папері, а не цифровим виданням. Частіше виїжджайте за місто або в ходите в парки, щоб гіперактивний дитина вчилася насолоджуватися спокійним проведенням часу. Крок за кроком, звичка читати буде зміцнюватися, а інтерес до літератури буде рости з кожним роком. Це, безсумнівно, найкраща звичка, яку ви тільки можете подарувати своєму малюкові.
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.