Ранкові вітання в дитячому садочку

Ранкові вітання в дитячому садочку
Щоб день в дитячому садку пройшов добре, важливо налаштувати малюків на позитивний лад з перших годин перебування в групі. Для цього в розпорядок дня включені обов’язкові ранкові вітання.

Що дають ранкові вітання?

Привітальні вправи виконують кілька важливих функцій:
  1. Прищеплюють культуру, допомагають виробити звичку вітатися;
  2. Піднімають настрій, налаштовують на позитивний лад;
  3. Допомагають домогтися доброзичливої ​​атмосфери в колективі;
  4. Розвивають навички колективних взаємодій.
У молодших групах ранкові вітання допомагають дітям познайомитися, запам’ятати одине одного, дізнатися відмінні риси кожного учня. В інших групах обряди вітання працюють, як мотивація до продуктивного і захоплюючого дня, а також допомагають створити правильний емоційний настрій. Те, як дитина проявляє себе в подібній діяльності, допомагає вихователю оцінити настрій вихованця і його психологічний стан.

Варіанти ранкових обрядів:

Перш, ніж почати, вихователь повинен звернути на себе увагу дітей і зібрати їх. Зазвичай, дітей спочатку просять стати колом, щоб почати вітання. Зробити це можна різними способами:
           «До трьох рахуємо і у коло крокуємо! Раз два три!»            «Вправо-вліво подивились і у колі всі зустрілись!
Після того, як діти встали в коло, можна почати ритуал вітання. «Потягушечки»
           «Потягушки-потягушечки,            Від ніжок до макушечки,            Щоб швидше підрости,            Рученята угору треба тягти »
Потім вихователь звертається до кожного в групі по імені і питає: «Подросла, Даша?», «Виріс, Павло?». З цим привітанням можна плавно переходити до ранкової зарядки. «Сонце промінцем зустрічає» Це вітання проходить з іграшкою у вигляді сонця. Привітання починається зі віршика:
           Колом сонечко іде,            За собою день веде.            Станьмо разом всі поволі –            Станем сонечком у колі!
Після віршика, вихователь передає сонечко  дитині, що знаходиться найближче, і бажає їй доброго ранку: «Доброго ранку, Максиме!». Тепер уже він повинен повернутися до сусіда і дати йому іграшку, також побажавши доброго ранку. Вправа допомагає дітям запам’ятати імена один одного і поліпшити взаємини в колективі. «Котики» Щоб остаточно розбудити і підбадьорити дітей, вихователь пропонує повторювати групі рухи під вірш:
               Вранці кошенята прокидаються, – Тремо очі і оглядаємося на всі боки;                Гарненько потягаються, – Піднімаємо руки вгору, тягнемося і по колу опускаємо руки;                Очі витирають, вмиваються  – Показуємо, як кішки вмиваються;                У садочок до друзів збираються. – Крокуємо на місці, рухаємо руками і ногами.
Після цього, вихователь пропонує швидко знайти собі «друзів», до яких вони збиралися, і взятися за руки, ставши по парам.

«Доброго ранку, це Я!»

Цей ранковий ритуал може бути як самостійним, так і доповнювати інші варіанти вітання. Для нього використовується дошка, біля якої зберігаються фотографії всіх дітей. Коли дитина приходить в групу, вона підходить до дошки, знаходить свою фотографію і прикріплює її на дошку зі словами «Доброго ранку, це Я!». Поруч зі своєю фотографією, малюк може прикріпити смайлик, що відображає його емоцію сьогодні або використовувати магніти і стрічки улюблених квітів. Подібна творча діяльність допомагає вихователю оцінити настрій кожного з групи. Для дитини це можливість навчитися розпізнавати свої емоції і прислухатися до свого настрою. У дитячому садку щоденні вітання стають улюбленою частиною дня, особливо коли діти звикають до них. Ви можете ввести ранкові ритуали і вдома, щоб допомогти малюкові налаштуватися на позитив з перших годин ранку.
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.