Світ дитячих емоцій!

Світ дитячих емоцій!
Батьки сьогодення дуже багато часу приділяють соціалізації дитини й планують починати її якомога раніш. Спершу центри занять раннього віку, потім садочки, аби встигнути соціалізуватися до шкільного віку. Бути готовими жити в колективі.  Психологи та педагоги Мандаринки ствержують, що вільне спілкування та комунікація  дитини зі своїми однолітками, дорослими, батьками – дуже важливі навики сьогодення.  Взаємодія в дитячому колективі, розуміння власних емоцій та емоцій оточуючих, дозволяють успішно діяти дитині в будь-яких ситуаціях. Тому дуже важливим аспектом в соціалізації є  розвиток емоційного інтелекту. Розуміння того, як краще справлятися з емоціями, є найважливішою частиною виховання, й педагоги Мандаринки завжди приділяють цьому увагу, допомагають дітям.

Життя без емоцій не можливе!

 Дуже часто дітям кажуть, щоб вони вели себе, як дорослі, терпіли, не скаржились і взяли себе в руки. Як наслідок, малюк ховає свій страх, образу, сльози, тому що  ми, дорослі, не задоволені проявом почуттів. «Не плач, ти ж чоловік!», «Не сварись, ти ж дівчинка!» А в результаті – невпевнений в собі, в своїй поведінці, вчинках стриманий малюк, що не виражає власні  емоції та переживання.  Якщо дитині не давати можливості виражати власні почуття та емоції, навряд чи він зможе розібратися в почуттях та емоціях оточуючих. А це в свою чергу впливає на взаємодію з оточуючими.

Для допомоги розуміння виру емоцій та почуттів надаємо кілька порад:

1. Кожна емоцію можна описати словом!

Малюкові буде набагато простіше розібратися у вирі своїх емоцій, коли ми дорослі будемо допомагати збагачувати емоційний словар. Кіра впала –  засмутилась, Іванка сміється – радіє, чим частіше дитина чує про почуття й настрій, тим простіше їй розібратися в емоціях. Наголосіть, що «поганих»  чи «хороших» почуттів не буває, є певні вчинки, що викликають позитивні чи негативні емоції. Й іноді саме емоції дозволяють подолати перешкоду, чи бути  більш обережними. Спостерігаючи за улюбленими героями мультфільмів, книжок, обговорюючи вчинки та почуття, можна саме на прикладі пояснити емоції й навіть запитати, як вчинив би малюк в тій чи іншій ситуації. Педагоги Мандаринки так допомогають дітка соціалізуватися у колективі. 

2. Акцентуйте увагу на міміці, інтонації та жестах.

 Нові вміння і інтереси сприяють появі цілого спектру різноманітних емоцій дитини, а також потреб і мотивів. З віком у дитини поступово збільшується гамма емоцій і почуттів: він уже може відчувати не тільки радість або страх, а й ревнощі, смуток, жалість, гнів, бадьорість, ніжність, сором’язливість, здивування, задоволення. Розкажіть малюкові, що можна  виражати почуття, застосовуючи різну інтонацію і міміку. Що навіть положення тіла може розказати про почуття.

3. Почуття та емоції дитини – вимагають поваги та розуміння

 Багато хто з особистого досвіду знає, що коли вас вислухають, приймуть і зрозуміють, стає не так боляче. Коли нас розуміють, нам легше збагнути зміст проблеми. Коли  діти відчувають, що їх почули та зрозуміли, їм легше заспокоїтись, вони можуть знайти сили для вирішення проблем, прислухатись до своїх почуттів і зрозуміти їх.

4. Розуміння та аналіз емоцій. 

Акцентуйте увагу на емоціях інших людей, вчіть співчувати  людям, розуміти їх емоції, навіть допомогти впоратись та розібратись в ситуації.  Психологи рекомендують, з розумінням ставитись до  дитини та приймати такою, якою вона є, саме тоді вона відчуває свою цінність. Це допомагає підвищити самооцінку, краще справлятися з емоціями та знаходити спільну мову з людьми, що  оточують. Вони частіше відчувають себе щасливими, вміють радіти життю, набагато успішніші в обраних заняттях. Мы намагаємось у дитячих садочках Мандаринка допомогати діткам опанувати свої емоції!    
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.