ТОП-5 дитячих ігор для вивчення англійської мови

ТОП-5 дитячих ігор для вивчення англійської мови
Всі знають, що маленькі діти – природжені поліглоти, їх здатність вбирати в себе величезні масиви інформації разюча. Але це лише одна сторона медалі, адже порівняно з дорослою людиною, дитина навряд чи зможе самостійно досягти успіху у вивченні іноземної мови. Все через брак одного важливого компонента ефективного навчання: стимулу. Секрет юних поліглотів в тому і полягає, що їх зуміли зацікавити у відкритті нових для себе мов. Комусь із них пощастило з викладачами в дитячому садку або школі, а у кого-то самі батьки доклали багато сил для того, щоб освіта була цікавою і якісним. Якщо ви теж хочете, щоб ваші діти були розумними, освіченими, добре володіють хоча б англійською – вам потрібно навчитися перетворювати освітній процес в ігровій, і навпаки. Для цього ми зібрали кілька рекомендацій і список топ-ігор для ваших занять.

ТОП-5 дитячих ігор, з яких можна почати

Ми зібрали п’ять простих, але цікавих способів розважити дитину англійською.

Обчислюється / неісчісляемимі

Всі знають гру з м’ячем, де ведучий кидає його іншим учасникам гри і називає будь-яке слово, а завдання зловив – швидко визначити їстівне це чи ні. Ми пропонуємо аналогічну гру, але на англійській і з невеликою відмінністю: визначати будемо обчислюється це слово або неісчісляемое. Якщо гравців багато, то можна грати на вибування, а якщо мало – перекидатися м’ячем по черзі.

показуха

Інша назва – «Крокодил». Правила відомі всім: гравець пояснюється жестами, описуючи деякий слово, а інші намагаються відгадати. Візьміть свої улюблені словнички і використовуйте слова звідти – так ви не тільки розважитеся, але і повторіть пройдений матеріал.

Саймон каже, а ви робите

Можна грати удвох, але найвеселіше – в колективі. Ведучий (зазвичай дорослий) озвучує дітям керівництво до дії по такій конструкції: «Simon says _____». Замість пропуску провідний англійською додає будь-яка дія: помацати особа, пострибати на лівій нозі, повернутися тричі. Решта учасників намагаються зрозуміти, що від них потрібні і намагаються якомога швидше виконати інструкцію.

Де це?

Гра, що віддалено нагадує хованки, але в ній ховати потрібно предмети. Один учасник відвертається, а другий в цей час ховає якийсь предмет в кімнаті. Після цього сховав дає підказки англійською, навідними на місце, де захований цей предмет.

Що я роблю?

Гра дуже схожа на «показуху», але з упором на дії. Ви показуєте як робите що-небудь, а дитина повинна описати ваше дію по-англійськи, наприклад: «You are laughing».

Чи можна вивчити англійську з відеоігор?

Якщо ваша дитина любить проводити час за іграми на планшеті, смартфоні, приставці або комп’ютері – це можна використовувати і в навчанні. Діти можуть проводити час з користю, якщо ви допоможете їм підібрати корисні відеоігри з якісною графікою і текстовим супроводом. Це нітрохи не гірше, ніж якби малюк просиджував час за книгою, але зате цей варіант захопити діток подобається їм куди більше. Головне, щоб інтерактивні ігри по-справжньому цікавили малюка. Якщо ви вирішили підібрати відеоігри з упором на вивчення мови, ось три важливих ради з підбору:
  1. Рівень англійської в відеогрі повинен бути злегка вище, ніж поточний рівень учня. Нехай там буде трохи граматики, але багато нових слів.
  2. Відеоігри повинні бути спочатку англійською мовою і створені для англомовного сегмента користувачів.
  3. Прослідкуйте, щоб в ній була достатня кількість діалогів або внутрішньо інформації. Потрібно, щоб у дитини виникла необхідність розібратися в інформації, перевести її і зрозуміти, щоб продовжити виконувати завдання.
Щоб не страждали інші сфери життя малюка, постарайтеся контролювати час за використанням смартфона або комп’ютера. Якщо такі інтерактивні заняття вашому малюкові не подобаються, але дуже хочеться проводити дозвілля з користю – спробуйте дивитися серіали, мультики або фільми в мові оригіналу. Варіантів для перегляду з субтитрами дуже багато, ви точно знайдете відповідний.

Корисна інформація про ігри у вивченні мови

Очевидно, що тільки лише іграми в освітньому процесі не обійтися. Але точно можна сказати, що розваги в ході занять допоможуть швидше закріпити інформацію, стимулювати дітей до занять, підвищити ефективність навчання і зрозуміти граматику на простих прикладах. Це допомагає отримувати інформацію контексті, вчить швидко аналізувати інформацію. Щоб ефект був швидким і помітним, необхідно обов’язково: ● Заносити нову лексику в спеціальний словничок, можна виписувати фрази, щоб розуміти контекст;       ● Якщо ви використовуєте мобільні додатки для повторення пройденого, заносите лексику і туди;       ● Працюйте з новою інформацією та матеріалом: використовуйте в вправах, в побудові фраз.       ● Якщо дитина грає у відеоігри або дивиться на англійському фільми, повторюйте найцікавіші і корисні фрази за персонажами, грайте діалоги за ролями.       Важливо заздалегідь обговорити з учнем графік ваших занять: «Ось зараз ми можемо грати, але тільки якщо потім випишемо всі нові фрази, а завтра потренуємося по ним.» У заняттях важливо дотримуватися такі принципи:
  1. Ніякого стресу і нервів. Намагайтеся не вибирати варіанти ігор з жорсткими обмеженнями, особливо в перші рази. Завдання на швидкість і з ускладненнями повинні з’являтися тоді, коли дитина сама цього хоче.
  2. Якісний відбір. Готуватися до занять, навіть ігровим, потрібно якісно. Простежте, щоб гра була цікавою, відповідної за рівнем знань, подобалася малюкові, не містила різких і страшних сцен.
  3. Повторюйте пройдене. Крім повторень фраз, можна ще раз зіграти в сподобалися ігри, пройти стару відеогру на мові оригіналу. Тренуйте розмовну англійську з вивченими фразами.
Дотримати баланс між веселощами і навчанням не так вже просто, але це саме те, що потрібно від вас, якщо ви займаєтеся з дитиною. Головна мета – захопити, розрядити обстановку під час заняття, зняти напругу і прибрати бар’єри між мовою і учнем.   Ігри допомагають плавно занурювати малюка в мовне середовище і використовуються у всіх сучасних методиках навчання. Наприклад, в наших дитячих садках , діти молодшого віку весь час знаходяться в ігровому процесі і вивчають мову, занурюючись в атмосферу сафарі і знайомлячись з різними тваринами. Така освітньо-розважальна форма навчання зарекомендувала себе тим, що діти починають швидше думати і використовувати розмовну англійську. Чим більше ігор, веселощів і розваг буде в ваших заняттях, тим простіше дитина буде до нього ставиться, і тим швидше просунеться в своїх знаннях.