ТОП-5 дитячих ігор для вивчення англійської мови

ТОП-5 дитячих ігор для вивчення англійської мови
Не секрет, що маленькі діти – природжені поліглоти, їхня здатність вбирати в себе величезні масиви інформації разюча. Але це лише одна сторона медалі, адже у порівнянні з дорослою людиною, дитина навряд чи зможе самостійно досягти успіху у вивченні іноземної мови. Все через брак одного важливого компонента ефективного навчання: стимулу.      Секрет юних поліглотів в тому і полягає, що їх зуміли зацікавити у відкритті нових мов. Комусь із них пощастило з викладачами в дитячому садку або школі, а у когось самі батьки доклали багато сил для того, щоб освіта була цікавою та якісною. Якщо ви теж хочете, щоб ваші діти були розумними, освіченими, добре володіли принаймні англійською, вам потрібно навчитися перетворювати освітній процес на ігровій та навпаки. Для цього ми зібрали кілька рекомендацій та список топ-ігор для ваших занять.

ТОП-5 дитячих ігор, з яких можна почати

Ми зібрали п’ять простих, але цікавих способів розважити дитину англійською.

Обчислювальне/Необчислювальне

Всі знають гру з м’ячем, де ведучий кидає його іншим учасникам гри та називає будь-яке слово, а завдання того, хто зловив – швидко визначити їстівне це чи ні. Ми пропонуємо аналогічну гру, але англійською та з невеликою відмінністю: визначати будемо обчислюється це слово або не обчислюється. Якщо гравців багато, можна грати на вибування, а якщо мало – перекидатися м’ячем по черзі.

Показуха

Інша назва гри– «Крокодил». Правила відомі всім: гравець пояснюється жестами, описуючи деяке слово, а інші намагаються вгадати. Візьміть свої улюблені словнички та використовуйте слова звідти – так ви не тільки розважитеся, але і повторите пройдений матеріал.

Саймон каже, а ви робите

Можна грати удвох, але найвеселіше – в колективі. Ведучий (зазвичай дорослий) озвучує дітям інструкцію до дії за такою схемою: «Simon says _____». Замість пропуску ведучий англійською додає будь-яку дію: помацати обличчя, пострибати на лівій нозі, повернутися тричі. Решта учасників намагаються зрозуміти, що від них потрібно і прагнуть якомога швидше виконати інструкцію.

Де це?

Гра, що віддалено нагадує хованки, але в ній ховати потрібно предмети. Один учасник відвертається, а інший цього часу ховає якийсь предмет у кімнаті. Після цього той, хто сховав, дає підказки англійською, які наводять на місце, де захований цей предмет.

Що я роблю?

Гра дуже схожа на «Показуху», але з акцентом на дії. Ви показуєте, як робите щось, а дитина повинна описати вашу дію англійською, наприклад: «You are laughing».

Чи можна вивчити англійську з відеоігор?

Якщо ваша дитина любить проводити час за іграми на планшеті, смартфоні, приставці або комп’ютері, це можна використовувати й у навчанні. Діти можуть проводити час з користю, якщо ви допоможете їм підібрати корисні відеоігри з якісною графікою та текстовим супроводом. Це анітрохи не гірше, ніж якби малюк просиджував час за книгою, але зате цей варіант захопити діток подобається їм куди більше. Головне, щоб інтерактивні ігри по-справжньому цікавили малюка. Якщо ви вирішили підібрати відеоігри з акцентом на вивчення мови, ось три важливі поради з підбору:  
  1. Рівень англійської в відеогрі повинен бути трохи вищим за поточний рівень учня. Нехай там буде менше граматики, але багато нових слів.
  2. Відеоігри повинні бути цілком англомовними та створеними для англомовного сегмента користувачів.
  3. Прослідкуйте, щоб у грі було достатньо діалогів або внутрішньоігрової інформації. Потрібно, щоб у дитини виникла необхідність розібратися в інформації, перевести її та зрозуміти за для продовження виконування завдань.
Щоб не страждали інші сфери життя малюка, намагайтесь контролювати час використання смартфона або комп’ютера.  Якщо такі інтерактивні заняття вашому малюкові не подобаються, але дуже хочеться дозвілля з користю – спробуйте дивитися серіали, мультики або фільми мовою оригіналу. Варіантів для перегляду з субтитрами дуже багато, ви точно знайдете відповідний.

Корисна інформація про ігри у вивченні мови

Очевидно, що лише іграми в освітньому процесі не обійтися. Але точно можна сказати, що розваги під час занять допоможуть швидше закріпити інформацію, стимулювати дітей до занять, підвищити ефективність навчання та зрозуміти граматику на простих прикладах. Це допомагає отримувати інформацію в контексті, вчить швидко аналізувати її.  Щоб ефект був швидшим та помітнішим, необхідно обов’язково:
  1. Заносити нову лексику в спеціальний словничок, можна виписувати фрази, щоб розуміти контекст.      
  2. Якщо ви використовуєте мобільні додатки для повторення пройденого, заносіть лексику і туди.
  3. Працюйте з новою інформацією та матеріалом: використовуйте в вправах і в побуті.      
  4. Якщо дитина грає у відеоігри або дивиться англійською фільми, повторюйте найцікавіші та корисні фрази за персонажами, проговорюйте діалоги за ролями.      
Важливо заздалегідь обговорити з учнем графік ваших занять: «Ось зараз ми можемо грати, але тільки якщо потім випишемо всі нові фрази, а завтра потренуємося за ними».                                            На заняттях краще дотримуватися таких принципів:
  1. Ніякого стресу і нервів. Намагайтеся не обирати варіанти ігор з жорсткими обмеженнями, особливо в перші рази. Завдання на швидкість і з ускладненнями повинні з’являтися тоді, коли дитина сама цього хоче.
  2. Якісний відбір. Готуватися до занять, навіть ігрових, потрібно якісно. Простежте, щоб гра була цікавою, відповідною рівню знань, подобалася малюкові, не містила різких і страшних сцен.
  3. Повторюйте пройдене. Крім повторень фраз, можна ще раз зіграти в ігри, які сподобалися або пройти стару відеогру мовою оригіналу. Тренуйте розмовну англійську з вивченими фразами.
Дотриматися балансу між веселощами та навчанням не так вже просто, але це саме те, що потрібно від вас, якщо ви займаєтеся з дитиною. Головна мета – захопити, розрядити обставу під час заняття, зняти напругу і прибрати бар’єри між мовою та учнем. Ігри допомагають плавно занурювати малюка в мовне середовище і використовуються у всіх сучасних методиках навчання. Наприклад, в наших дитячих садках діти молодшого віку весь час знаходяться в ігровому процесі та вивчають мову, з зануренням в атмосферу сафарі та знайомством з різними тваринами. Така освітньо-розважальна форма навчання зарекомендувала себе тим, що діти починають швидше думати та використовувати розмовну англійську.  Чим більше ігор, веселощів і розваг буде в ваших заняттях, тим простіше дитина буде до них ставиться, і тим швидше просунеться у своїх знаннях.  
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.